AKTUALNOŚCI

2017-12-07 13:46 #

Dzień Otwarty Notariatu 2017 r.

W dniu 25 listopada 2017 roku obyła się coroczna akcja - Dzień Otwarty Notariatu pod hasłem „Porozmawiaj z notariuszem jak bezpiecznie zabezpieczyć majątek”. W tym roku notariusze udzielali porad w dwóch ośrodkach: w Zamościu – w Urzędzie Miasta oraz w Lublinie - w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej.

Galeria Duży Obraz
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura


2017-03-30 14:42 #

Walne Zgromadzenie Notariuszy Izby Notarialnej w Lublinie

Dnia 25 marca 2017 roku w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przy ulicy A. Grottgera 2 w Lublinie, odbyło się Walne Zgromadzenie Notariuszy Izby Notarialnej w Lublinie.

Galeria Duży Obraz
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura


2017-03-30 14:41 #

Informacja dla aplikantów i zastępców notarialnych

W dniu 25 marca 2017 roku o godz. 10.00 w sali konferencyjnej S2 Lubelskiego Centrum Konferencyjnego w Lublinie, ul. Grottgera 2, odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Notariuszy Izby Notarialnej w Lublinie.

Zgodnie z art. 77 ustawy Prawo o notariacie z dnia 14 lutego 1991 roku w związku z art. 33 ust. 2 ustawy o zmianie ustawy regulujących wykonywanie niektórych zawodów z dnia 13 czerwca 2013 roku – aplikanci i zastępcy notarialni mają prawo uczestniczyć w walnych zgromadzeniach notariuszy izby notarialnej; mogą oni zabierać głos w obradach, jednakże bez prawa składania wniosków i brania udziału w głosowaniu.

Osoby które chciałaby wziąć udział w walnym zgromadzeniu, proszone są o zgłoszenie swojego uczestnictwa do biura Izby w terminie do dnia 10 marca br., ze względu na konieczność wcześniejszej rezerwacji obiadu.

W załączeniu - porządek obrad zgromadzenia.

Prezes
Rady Izby Notarialnej w Lublinie
/-/ not. Jarosław Lewkowicz

więcej...

2017-03-30 14:30 #

VII edycja Dnia Otwartego Notariatu

W dniu 26 listopada 2016 roku samorząd notarialny zorganizował VII edycję Dnia Otwartego Notariatu. Tematem przewodnim Dnia Otwartego Notariatu był testament notarialny: „Porozmawiaj z notariuszem o … testamencie notarialnym”. W dniu edycji, w godzinach od 10:00 do 16:00 notariusze w trzech miastach znajdujących się na obszarze Izby Notarialnej w Lublinie tj. w: Chełmie, Puławach i Radomiu, udzielali bezpłatnych informacji dotyczących testamentu notarialnego, dziedziczenia i innych problemów natury prawnej.

Patronat honorowy nad VII edycją Dnia Otwartego Notariatu objął Prezydent Rzeczypospolitej polskiej – Andrzej Duda.


2015-12-18 10:54 #

Szkolenie w Kazimierzu Dolnym

W dniach 12-13 grudnia 2015 roku w Kazimierzu Dolnym odbyła się konferencja szkoleniowa Izby Notarialnej w Lublinie.

Galeria Duży Obraz
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura

Wykłady dla notariuszy naszej Izby przeprowadzili: notariusz Zbigniew Popłonkowski („Ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego”); notariusz Paweł Czubik („Zmiany prawa o notariacie w części dotyczącej aktu poświadczenia dziedziczenia”) i SSR Piotr Borkowski („Zmiany w prawie spadkowym, nowelizacja ustawy Prawo o notariacie”).

W zakresie szkolenia ujęte zostały również inne tematy, związane z bieżącymi zagadnieniami t.j.:
  • prezentacja dotycząca Elektronicznej Księgi Wieczystej, przygotowana przez Członków Rady: notariuszy Dagmarę Konopkę i Marcina Wysockiego;
  • Najczęściej występujące w protokołach z wizytacji uchybienia, przedstawione zostały przez notariuszy Joannę Szymoniak – Członka Rady, odpowiedzialną za sprawy związane z wizytacjami oraz notariusz Małgorzatę Sierocką – Przewodniczącą Zespołu Wizytacyjnego;
  • Prezes Rady Izby – notariusz Jarosław Lewkowicz, omówił ostatnie zmiany w ustawie o podatku od czynności cywilnoprawnych, ustawie o podatku od spadków i darowizn, a także ustawę o rewitalizacji i uchwałę SN w przedmiocie przedstawienia dokumentów jakie przewiane jest w art. 248 kpc.

więcej...

2015-12-14 13:09 #

VI edycja Dnia Otwartego Notariatu

W dniu 28 listopada 2015 roku odbyła się już VI edycja Dnia Otwartego Notariatu, pod hasłem „Porozmawiaj z notariuszem o dziedziczeniu”.

Tegoroczna akcja na terenie naszej Izby po raz pierwszy odbywała się w trzech ośrodkach: Chełmie, Puławach i Radomiu.

Dyżury w każdym z ośrodków pełniło po kilku notariuszy, którzy odpowiadali na pytania dotyczące głównie: testamentów, zasad dziedziczenia ustawowego oraz z dobrodziejstwem inwentarza, instytucji zachowku, czy też wydziedziczenia.

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczyć może ilość udzielonych porad, przekraczająca w każdym ośrodku, grubo ponad 100 osób.

Galeria Duży Obraz
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura


2015-10-06 09:28 #

Sprawozdanie ze szkolenia

Sprawozdanie ze szkolenia odbytego w ramach Uniwersytetu Notariatu w Marne-la-Vallée.

2015-08-25 13:12 #

Szkolenie w Arłamowie

W dniach 18-21 czerwca 2015 roku w Arłamowie notariusze naszej Izby uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowo-integracyjnym.

Szkolenie podczas wyjazdu przeprowadziła Wiceprezes Rady Izby Notarialnej – notariusz Iwona Wach – „Kodeks spółek handlowych – wybrane orzecznictwo” oraz notariusz Paweł Czubik, który wygłosił wykład dotyczący tematyki europejskiego prawa spadkowego. Oba wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Oprócz wykładów notariusze uczestniczyli w zorganizowanych wycieczkach zwiedzając okolice Arłamowa – Przemyśl, Solinę i piękne bieszczadzkie krajobrazy.

Galeria Duży Obraz
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura


2015-05-18 13:28 #

Sprawozdanie z promocji publikacji pt. PRO SCIENTIA LURIDICA

Sprawozdanie z promocji publikacji pt. "Pro Scientia Iuridica" wydanej przez Stowarzyszenie Naukowe Pro Scientia Iuridica oraz Studenckie Koło Naukowe Prawników UMCS.

2015-01-20 10:59 #

Warsztaty Transgraniczne CNUE

Sprawozdanie z warsztatów transgranicznych Europejskiej Sieci Notariatów, Brno - 24 października 2014 r.

Valid XHTML 1.1Level Double-A conformance, W3C WAI Web Content Accessibility Guidelines 2.0
Opracowanie: RejNET
wygenerowano w czasie: 0.06 s.