AKTUALNOŚCI

2020-11-25 09:46 #

Dzień Otwarty Notariatu 2020

Pilnuj swoich spraw. Chroń majątek. Porozmawiaj o tym z notariuszem – to temat przewodni 11. edycji Dnia Otwartego Notariatu. W sobotę 28 listopada br. w godzinach 10-16 notariusze będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych pozwalających lepiej chronić majątek – zarówno telefonicznie, mailowo, jak i za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Szczegóły w załączniku.

Załączniki:

2020-02-10 14:03 #

Walne Zgromadzenie Notariuszy Izby Notarialnej w Lublinie - informacja dla zastępców notarialnych i aplikantów notarialnych

W dniu 14 marca 2019 roku o godz. 10.00 w hotelu „In Between” w Lublinie, Panieńszczyzna 15P, obędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Notariuszy Izby Notarialnej w Lublinie.

Zgodnie z art. 77 ustawy Prawo o notariacie, aplikanci i zastępcy notarialni mają prawo uczestniczyć w walnych zgromadzeniach notariuszy izby notarialnej; mogą oni zabierać głos w obradach, jednakże bez prawa składania wniosków i brania udziału w głosowaniu.

Osoby, które chciałaby wziąć udział w walnym zgromadzeniu, proszone są o zgłoszenie swojego uczestnictwa do biura Izby w terminie do dnia 6 marca br., ze względu na konieczność wcześniejszej rezerwacji obiadu.

W załączeniu - porządek obrad.

Prezes
Rady Izby Notarialnej w Lublinie
/-/ not. Jarosław Lewkowicz

więcej...

2020-01-28 15:45 #

Dzień Otwarty Notariatu 2019

W dniu 30 listopada 2019 roku odbyła się już X edycja Dnia Otwartego Notariatu pod hasłem „Uczciwie i bezpiecznie – warto dbać o swój majątek”. Jest to największa akcja edukacyjna organizowana przez samorząd notarialny.

Tego dnia notariusze Izby Notarialnej w Lublinie dyżurowali w trzech ośrodkach: w Lublinie, w Chełmie i w Puławach. Zainteresowani mogli dowiedzieć się, jak bezpiecznie rozporządzać swoim majątkiem, jak we właściwy sposób zadbać o interesy swoje i swoich najbliższych.

Jak co roku, akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem społecznym, co potwierdza konieczność organizowania kolejnych edycji Dnia Otwartego.

Galeria Duży Obraz
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura


2019-11-06 10:48 #

Dzień Otwarty Notariatu 30 LISTOPADA 2019

W dniu 30 listopada 2019 roku w Lublinie, Chełmie i Puławach odbędzie się 10. edycja Dnia Otwartego Notariatu pod hasłem „Uczciwie i bezpiecznie – warto dbać o swój majątek”. Notariusze dyżurować będą w godzinach od 10 do 16:

  • w Lublinie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego przy ulicy Gabriela Narutowicza 4,

  • w Chełmie w Urzędzie Miasta Chełm przy ulicy Lubelskiej 65,

  • w Puławach w Urzędzie Miasta Puławy przy ulicy Lubelskiej 5.

Ponadto w ramach akcji wspierającej Dzień Otwarty Notariatu, na Uniwersytetach Trzeciego Wieku w całej Polsce odbywać się będą bezpłatne wykłady notariuszy. Listę UTW można znaleźć pod adresem: https://www.krn.org.pl/1193/4721.

Serdecznie zapraszamy!

więcej...

2017-12-07 13:46 #

Dzień Otwarty Notariatu 2017 r.

W dniu 25 listopada 2017 roku obyła się coroczna akcja - Dzień Otwarty Notariatu pod hasłem „Porozmawiaj z notariuszem jak bezpiecznie zabezpieczyć majątek”. W tym roku notariusze udzielali porad w dwóch ośrodkach: w Zamościu – w Urzędzie Miasta oraz w Lublinie - w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej.

Galeria Duży Obraz
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura


2017-03-30 14:42 #

Walne Zgromadzenie Notariuszy Izby Notarialnej w Lublinie

Dnia 25 marca 2017 roku w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przy ulicy A. Grottgera 2 w Lublinie, odbyło się Walne Zgromadzenie Notariuszy Izby Notarialnej w Lublinie.

Galeria Duży Obraz
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura


2017-03-30 14:41 #

Informacja dla aplikantów i zastępców notarialnych

W dniu 25 marca 2017 roku o godz. 10.00 w sali konferencyjnej S2 Lubelskiego Centrum Konferencyjnego w Lublinie, ul. Grottgera 2, odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Notariuszy Izby Notarialnej w Lublinie.

Zgodnie z art. 77 ustawy Prawo o notariacie z dnia 14 lutego 1991 roku w związku z art. 33 ust. 2 ustawy o zmianie ustawy regulujących wykonywanie niektórych zawodów z dnia 13 czerwca 2013 roku – aplikanci i zastępcy notarialni mają prawo uczestniczyć w walnych zgromadzeniach notariuszy izby notarialnej; mogą oni zabierać głos w obradach, jednakże bez prawa składania wniosków i brania udziału w głosowaniu.

Osoby które chciałaby wziąć udział w walnym zgromadzeniu, proszone są o zgłoszenie swojego uczestnictwa do biura Izby w terminie do dnia 10 marca br., ze względu na konieczność wcześniejszej rezerwacji obiadu.

W załączeniu - porządek obrad zgromadzenia.

Prezes
Rady Izby Notarialnej w Lublinie
/-/ not. Jarosław Lewkowicz

więcej...

2017-03-30 14:30 #

VII edycja Dnia Otwartego Notariatu

W dniu 26 listopada 2016 roku samorząd notarialny zorganizował VII edycję Dnia Otwartego Notariatu. Tematem przewodnim Dnia Otwartego Notariatu był testament notarialny: „Porozmawiaj z notariuszem o … testamencie notarialnym”. W dniu edycji, w godzinach od 10:00 do 16:00 notariusze w trzech miastach znajdujących się na obszarze Izby Notarialnej w Lublinie tj. w: Chełmie, Puławach i Radomiu, udzielali bezpłatnych informacji dotyczących testamentu notarialnego, dziedziczenia i innych problemów natury prawnej.

Patronat honorowy nad VII edycją Dnia Otwartego Notariatu objął Prezydent Rzeczypospolitej polskiej – Andrzej Duda.


2015-12-18 10:54 #

Szkolenie w Kazimierzu Dolnym

W dniach 12-13 grudnia 2015 roku w Kazimierzu Dolnym odbyła się konferencja szkoleniowa Izby Notarialnej w Lublinie.

Galeria Duży Obraz
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura

Wykłady dla notariuszy naszej Izby przeprowadzili: notariusz Zbigniew Popłonkowski („Ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego”); notariusz Paweł Czubik („Zmiany prawa o notariacie w części dotyczącej aktu poświadczenia dziedziczenia”) i SSR Piotr Borkowski („Zmiany w prawie spadkowym, nowelizacja ustawy Prawo o notariacie”).

W zakresie szkolenia ujęte zostały również inne tematy, związane z bieżącymi zagadnieniami t.j.:
  • prezentacja dotycząca Elektronicznej Księgi Wieczystej, przygotowana przez Członków Rady: notariuszy Dagmarę Konopkę i Marcina Wysockiego;
  • Najczęściej występujące w protokołach z wizytacji uchybienia, przedstawione zostały przez notariuszy Joannę Szymoniak – Członka Rady, odpowiedzialną za sprawy związane z wizytacjami oraz notariusz Małgorzatę Sierocką – Przewodniczącą Zespołu Wizytacyjnego;
  • Prezes Rady Izby – notariusz Jarosław Lewkowicz, omówił ostatnie zmiany w ustawie o podatku od czynności cywilnoprawnych, ustawie o podatku od spadków i darowizn, a także ustawę o rewitalizacji i uchwałę SN w przedmiocie przedstawienia dokumentów jakie przewiane jest w art. 248 kpc.

więcej...

2015-12-14 13:09 #

VI edycja Dnia Otwartego Notariatu

W dniu 28 listopada 2015 roku odbyła się już VI edycja Dnia Otwartego Notariatu, pod hasłem „Porozmawiaj z notariuszem o dziedziczeniu”.

Tegoroczna akcja na terenie naszej Izby po raz pierwszy odbywała się w trzech ośrodkach: Chełmie, Puławach i Radomiu.

Dyżury w każdym z ośrodków pełniło po kilku notariuszy, którzy odpowiadali na pytania dotyczące głównie: testamentów, zasad dziedziczenia ustawowego oraz z dobrodziejstwem inwentarza, instytucji zachowku, czy też wydziedziczenia.

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczyć może ilość udzielonych porad, przekraczająca w każdym ośrodku, grubo ponad 100 osób.

Galeria Duży Obraz
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura
galeria miniatura


Valid XHTML 1.1Level Double-A conformance, W3C WAI Web Content Accessibility Guidelines 2.0
Opracowanie: RejNET
wygenerowano w czasie: 0.06 s.